Sprawdź nasze pyszne i zdrowe przepisy dla dzieci

Lubisz gotować razem za swoim dzieckiem? Chcesz wprowadzić zdrowe, kolorowe posiłki do rodzinnego jadłospisu, a kończą Ci się już pomysły?

W Dziecięcej Akademii Dietetycznej każdego tygodnia dodajemy nowe przepisy na posiłki dla całej rodziny. Chcemy wzmacniać Wasze rodzinne relacje i budować prozdrowotne nawyki żywieniowe, dlatego każdy przepis oferujemy w postaci kolorowego zdjęcia posiłku, jego przepisu w formie pisanej dla rodzica oraz wersji rysunkowej dla dziecka.

Szybka pizza dla dzieci

Leśna komosanka

Rozgrzewająca zupa marchewkowa

Bardzo czekoladowe muffinki

Drożdżowy zawijaniec

Duszone warzywa

Bułeczki śniadaniowe

Rogale świętomarcińskie

Śliwella- powidła śliwkowe z kakao

Krążki z bakłażana w parmezanie

Mini serniczki

Naleśniki z domową nutellą i ricottą

Nasze przepisy dla dzieci dostarczają również rozrywkę

Wszystkie opublikowane receptury są przez nas przygotowywane i sprawdzane. Podlegają również surowej opinii czterolatka, który uczestniczy w każdym etapie ich przygotowania. Rozpoczynamy od stworzenia własnej listy zakupów- rysujemy kredkami ilustracje produktów, które wspólnie kupujemy na bazarku/ w warzywniaku lub w supermarkecie. Następnie wykładamy zakupy i rozpoczynamy wspólne gotowanie. Mój syn ma przepis w formie rysunkowej i dzięki niemu czuje się odpowiedzialny za powstanie posiłku. To on podpowiada mi co i kiedy dodać, co wymieszaj razem, z czego wyrobić ciasto. Jego udział w przygotowaniu posiłków wzmacnia w nim poczucie decyzyjności i sprawczości oraz utwierdza jego rolę w rodzinie i uczy podziału codziennych obowiązków.

Ponadto wspólnie spędzony czas wzmacnia nasze więzi rodzinne i pokazuje jak długi jest proces przygotowywania codziennych posiłków. Kiedy posiłek jest już gotowy wspólnie robimy jego zdjęcie tworząc ciekawą i kolorową scenografię. I wreszcie przychodzi moment kosztowania posiłku. Kiedy coś nam nie pasuje kolejnego dnia modyfikujemy tak, aby powstał idealny smak. I dopiero w takiej, perfekcyjnej, wersji publikujemy na naszej stronie. Ty nie musisz przechodzić wszystkich tych etapów. Dzięki nam możesz korzystać ze sprawdzonych przepisów i gotować z dzieckiem dzięki przygotowanym przez nas przepisom dla dzieci w formie rysunkowej.

Przepisy poukładane zostały w trzech kategoriach: śniadanie, obiad i podwieczorek, tak, aby ułatwić Ci szukanie konkretnej receptury. Wszystko po to, by budować zdrowszą przyszłość naszych dzieci.

Zaproś swoje maluchy do wspólnego przygotowywania posiłków. Wszystko, czego potrzebujesz znajdziesz w poniższych przepisach.

Przepisy dla dzieci