Styczeń to dla wielu osób czas postanowień noworocznych. Nowy rok= nowa ja. Szczuplejsza figura, lepsza matka, więcej czasu na czytanie książek, a mniej na Netfixowe seriale. Nie ma nic złego w tworzeniu noworocznych postanowień, o ile możliwość ich wykonania nie jest tożsama z restrykcjami i całkowitą zmianą swojego życia. Proces zmiany, jakkolwiek ważny w różnorodnych aspektach życia, nie jest dokonywany w przeciągu kilku dni, a duża motywacja podyktowana nowym rokiem potrafi szybko zamienić się w niechęć do jakichkolwiek zmian.
Postanowienia noworoczne potrafią być wartościowe i wprowadzić zdrowsze zachowania w życiu. Co jednak zrobić, aby mogły być one zrealizowane?
Warto podsumować miniony rok i znaleźć w nim to, co było wartościowe, okazać za to wdzięczność, ale również postarać się wyciągnąć wnioski z wydarzeń trudnych i tych, które spowodowały nieprzespane noce oraz spływające po policzkach łzy.
Na sam początek zastanów się co ma dla Ciebie wartość i co chciałabyś zmienić dla siebie i swoich najbliższych. Nie musisz czuć jakiejkolwiek presji i czegokolwiek zmieniać. Nie musisz także zmieniać czegoś akurat OD DZIŚ. Ale analiza wartości i celów, jakie Ci towarzyszą może pomóc w tym, żebyś doceniła to, co (i kto) Cię otacza. Jeśli podejmiesz decyzję, że chciałabyś coś zmienić- to w jaki sposób to urzeczywistnić?
Chcesz zdrowiej odżywiać swoją rodzinę i wprowadzić zdrowsze nawyki?
Nie musisz kupować kursu online za kilkaset złotych ucząc się prawidłowego komponowania posiłków dla całej rodziny. Z dużym prawdopodobieństwem nawet go nie obejrzysz, a wydane pieniądze możesz zainwestować w coś, co będzie miało zdecydowanie większą wartość dla waszej rodziny. Wystarczy, że wprowadzisz małe zmiany, które z perspektywy czasu będą stanowiły ważne konsekwencje zdrowotne. Co to może być?
– wprowadź do każdego posiłku jeden dodatkowy owoc lub warzywo
– wprowadź harmonogram picia wody, aby codziennie wypijać minimum 1,5 litra
– 30 minut przed snem organizuj rodzinne rozciąganie się
– przygotowuj o jeden więcej posiłek wspólnie z dziećmi w ciągu tygodnia
Nie brzmi spektakularnie? I bardzo dobrze!
Mają to być REALNE do wprowadzenia zmiany, które MAJĄ SZANSĘ zostać z Tobą w codziennym życiu.
To, co ważne w dzisiejszym artykule to przekazanie informacji, że zmiany wprowadzać możesz każdego dnia roku, a rozpoczęcie procesu zmiany w lutym czy październiku jest tak samo wartościowe. Pamiętaj, że chęć zmiany to codzienne niełatwe działania, które wymagają czasu zasobów, siły i chęci.