Przedstawiam Wam dzisiaj pierwszą grę planszową Dziecięcej Akademii Dietetycznej!

Gra planszowa do pobrania za darmo! Dlaczego? Aby budować zdrowszą przyszłość naszych maluchów!

Celem gry jest jak najszybsze dotarcie na linię mety „Koniec”.

Przebieg gry: gracze stają na linii „Start”. Zaczyna najmłodszy z graczy. Gra toczy się zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Każdy z graczy porusza się o taką ilość pól, jaka liczba oczek została wyrzucona na kostce.

Każdy z graczy wskakując na konkretne pole gry ma za zadanie nazwać produkt, który się na nim znajduje i powiedzieć kiedy i gdzie go spożywa. Jeżeli gracz nie odgadnie nazwy produktu nie porusza się o wyrzuconą na kostce ilość oczek. Jeżeli odgadnie otrzymuje żeton i porusza się do przodu. Jeżeli gracz stanie na polu, na którym wcześniejszy gracz otrzymał żeton nie otrzymuje żetonu. Należy uważać również na pole oznaczone ikonkami, których interpretacja zamieszczona jest w instrukcji do gry.

Na końcu z uzyskanych żetonów należy zaproponować stworzenie posiłku, np. z otrzymanych: papryki, gruszki, sorbetu kiwi i awokado można stworzyć papryczki faszerowane karmelizowaną gruszką i awokado. Do posiłku dodawany jest sorbet z kiwi.

Brzmi nieprawdopodobnie? Kreatywność nie zna granic!

Nasza gra planszowa:

-rozwija umiejętności koncentracji,

-ćwiczy uważność i cierpliwość,

-pobudza wyobraźnię,

-pozwalana na wspólnie spędzony czas całej rodziny,

-uczy myślenia kreatywnego,

-uczy zasad fair-play,

-poszerza zasób słów,

-obcuje z produktami żywnościowymi, dzięki czemu dziecko ma możliwość poznania nowych produktów i posiłków, a także samodzielnie wymyślonej potrawy (czasami bardzo kreatywnie!).

To gra planszowa dla rodziców i specjalistów!

Rodzicom pozwala na kreatywnie spędzony czas ze swoimi dziećmi, specjalistom może pomóc w wywiadzie wstępnym z dzieckiem i być fundamentem do budowania relacji, zadawania pytań i poznania małego pacjenta.

Autor Jacqueline Rowiecka

Dietetyk kliniczny, psychodietetyk, metodyk Kids’ Skills