Przedstawiam Wam dziś Trawienka. Trawieniek, wraz z Profesorem Bernim i Ekoludkiem są z nami od samego początku. To bohaterowie Dziecięcej Akademii Dietetycznej. Jest ich stanowczo zbyt mało na naszej stronie, więc czas to zmienić. Ich postacie znajdziecie w książce, która już niedługo będzie miała swoja premierę (tak bardzo nie mogę się już doczekać!). Twórczynią jest nasza prze-zdolna Ilustratorka Ada.

Dzisiejszym zadaniem jest wskazanie, jakie produkty będą potrzebne Trawienkowi, aby przygotował zupę pomidorową oraz swoją ulubioną kanapkę (wedle preferencji dziecka i jego wyobraźni).

Następnie dziecko tworzy jadłospis dla Trawienka- 5 posiłków, gdzie samodzielnie może namalować w chmurce co będzie potrzebne do przygotowania takich dań. Ostatnia strona to jadłospis dla dziecka- samo, po wykonaniu tych ćwiczeń dla zielonego stworka- może zadecydować, wspólnie z Rodzicami/ Opiekunami co kolejnego dnia (może to być dzień weekendowy) będzie jadło.

Takie zadanie wzmocni dziecka poczucie sprawczości do zadań wykonywanych w kuchni, pozwoli na kreatywne myślenie co chciałoby zjeść i uporządkuje posiłki według konkretnych pór ich spożywania.

Koniecznie podzielcie się z nami wynikami Waszych jadłospisowych przygód!

Autor Jacqueline Rowiecka

Dietetyk kliniczny, psychodietetyk, metodyk Kids’ Skills