Pierwszą korzyścią, o której chciałbym wspomnieć jest tworzenie więzi rodzinnych. Wspólne uprawianie sportów jest zarażaniem pasją do sportu dziecka, kształtowaniem jego charakteru oraz tworzeniem wspólnych, rodzinnych wspomnień. Pamiętam, że ja od najmłodszych lat wspólnie z rodzicami i rodzeństwem wspinałem się po górach, jeździłem na rowerze, zimą-na nartach. Dziś to uwielbiam, a tamte chwile wspominam z wielką przyjemnością.

Michał Rowiecki

W krainie Sportowca opublikowany został artykuł mówiący o korzyściach jakie wynikają z regularnej aktywności fizycznej. Mowa jest w nim nie tylko o korzyściach zdrowotnych, ale również społecznych, rodzinnych i emocjonalnych.

Zapraszam Cię do zapoznania się z kartami pracy i 10-dniowym wyzwaniem ku prozdrowotnym nawykom. Aby rozpocząć regularnie trenować potrzebny jest czas i motywacja. Przedstawiam Ci więc 10 dniowe wyzwanie. Wśród elementów prozdrowotnych, które chcę utrwalać wymieniłem regularne spożywanie posiłków (zgodność z zasadą 80/20), odpowiednie nawodnienie oraz aktywność fizyczna i jej rodzaj.

Powodzenia!

Autor Jacqueline Rowiecka

Dietetyk kliniczny, psychodietetyk, metodyk Kids’ Skills