Wstajesz rano i nie wiesz co przygotować całej rodzinie na śniadanie? Lodówka pełna, a Ty wyliczasz w głowie pomysły i nic Cie nie pasuje? „Tosty były kilka dni temu, sałatkę jedliśmy wczoraj na kolację, owsianki nie zjedzą Dzieci, a kanapki z awokado mąż”?

Mam propozycję! Przedstawiam Ci 12 kart- pomysłów na śniadania. 6 z nich jest na słodko, 6 na słono.

Wybierzcie co będziecie jeść na śniadanie wspólnie z dziećmi wieczorem dnia go poprzedzającego. To zaoszczędzi Tobie rano niepotrzebnej krzątaniny myśli, a wstając z łóżka każdy będzie wiedział co czekać go będzie dzisiejszego ranka.

Najlepiej, jak przygotujecie posiłek wspólnie!

Wydrukowane karty możecie schować do szuflady i używać każdego wieczora/ ranka. Niech będzie to inspiracją do tworzenia kolorowych jadłospisów z różnorodnymi posiłkami.

Niech każdy dzień rozpoczyna się od innego posiłku. Poranki staną się bardziej kolorowe, a Wy będziecie mieć więcej energii na rozpoczynający się dzień. Nie przedstawiam tutaj posiłków, których przygotowanie zajmuje wiele czasu. Uważam, że ważniejsze jest ich celebrowanie oraz kiedy to tylko możliwe, wspólne ich przygotowywanie, niż długie godziny spędzone na wykonywaniu przepisów.

Ilustracje nie są idealnym odzwierciedleniem konkretnych posiłków- sami uzgodnijcie co widzicie na zdjęciu (zapewne będzie to to, co najbardziej lubicie) i gotujcie!

Autor Jacqueline Rowiecka

Dietetyk kliniczny, psychodietetyk, metodyk Kids’ Skills