W naszej ofercie możesz wybrać jednorazową konsultację psychodietetyczną lub cykl konsultacji. Często jest tak, że Klient wybiera jedno spotkanie, po którym decyduje się na dłuższą współpracę. To naturalne. Na pierwszym spotkaniu poznajemy się wzajemnie, co pozwala na stworzenie więzi i decyzji o nawiązaniu dłuższej wspólnej drogi ku zdrowemu stylu życia malucha i całej Rodziny. Jeżeli potrzebujesz jedynie porady lub nurtują Cię pewne kwestie w odżywianiu Twojego malucha, a jedno spotkanie wystarczy, by Twoje potrzeby zaspokoić, to na nim kończymy z przeświadczeniem, że zawsze możemy wznowić współpracę.
Cykl konsultacji nazywamy Akademią Psychodietetyka. Jest to autorski program zmiany. Proces ten odbywa się według indywidualnych potrzeb Dziecka i Rodziny.
JAK WYGLĄDA PROCES ZAKUPU KONSULTACJI PSYCHODIETETYCZNEJ?
- Podpiszcie umowę (rodzice- tę oficjalną, poprzez kupno konsultacji na stronie internetowej; dziecko- przesłaną na adres meilowy do kolorowania)
- My wysyłamy formularz- Ty go uzupełniasz (może to potrwać kilka dni – dzienniczek żywieniowy oraz kwestionariusz osobowy)
- Umówmy się na pierwszą konsultację (to my napiszemy do Ciebie wiadomość meilową/SMS lub zadzwonimy)
- Czas start- rozpoczynamy. Podczas pierwszej konsultacji poruszymy kwestie związane z nawykami żywieniowymi i zdrowym stylem życia oraz ustalimy cel naszych działań. Chcielibyśmy, aby podczas pierwszej konsultacji obecny był rodzic/ opiekun oraz dziecko.
- Szlak niebieski/ czerwony/ zielony- wspólnie zdobywać będziemy kolejne szczyty. Czasami będziemy biec, czasami iść wolniej, a czasami będziemy musieli odpocząć i zregenerować siły na kolejne wędrówki ku zdrowym nawykom. Spotykać będziemy się co 2-3 tygodnie.
Po każdej z konsultacji dziecko otrzyma zadanie domowe do druku, które, w
formie wyzwania, motywować je będzie do budowania nawyków żywieniowych.
Uważamy, że jedną słuszną drogą jest metoda małych kroczków. Nie stawiamy
na wywrócenie Twojego odżywania „do góry nogami”, chcemy dostosować
nawyki żywieniowe do stylu życia całej rodziny, ale zmieniając je tak, abyście
czuli się lepiej.
DLA KOGO PRZEWIDZIANA JEST KONSULTACJA PSYCHODIETETYCZNA?
- dla dzieci z nadmierną masą ciała
Otyłość dzieci i młodzieży to problem nie tylko żywieniowy. To korelacja czynników społecznych i behawioralnych. Zrozumienie złożoności uwarunkowań, które na nią wpływają, pozwala jednak na efektywny proces odchudzania.
Otyłość dzieci i młodzieży to złożony problem.
Czy wiesz, że….
Dzieci z problemem nadwagi i otyłości, oprócz doświadczanych trudności w oddychaniu, zwiększonego ryzyka nadciśnienia, wczesnych markerów chorób naczyniowo-sercowych czy insulinooporności spotykają się na co dzień z trudnymi sytuacjami społecznymi.
Przezwiska kierowane do dzieci z nadwagą, brak zaproszeń do wspólnej zabawy, pogardliwe i przenikające spojrzenia na ulicy- dzieci czują się przez to gorsze i unikają kontaktów społecznych. Program „Akademia Psychodietetyka” patrzy na problem holistycznie, ujmując poprawę zdrowia w ujęciu dietetycznym, ale również psychologicznym.
Nie stosujemy restrykcyjnych diet, nie stawiamy nakazów i zakazów- wspólnie budujemy strategię i plan działania. Nie stawiamy na krótkoterminową dietę odchudzającą, ale na zmianę nawyków żywieniowych.
- dla tzw. „Tadków-Niejadków”
Tu wasze dziecko „Niejadek”. Choć tak naprawdę mam na imię Tadeusz. Uwielbiam, jak mówicie do mnie Tadzio albo Tadek ale naprawdę smutno mi kiedy po każdym posiłku słyszę „TADEK-NIEJADEK”.
Chcę wam dzisiaj opowiedzieć, jak to ze mną jest naprawdę.
Nie lubię wielu dań i produktów ale to nie znaczy, że jestem „inny”. Słyszałem, jak ciocia Kasia mówiła, że to „przejściowe” i może kiedyś mi minie.
Na razie nie jestem gotowy na więcej.Kiedy wpychacie mi po raz kolejny kalafior polany sosem jest mi niedobrze. Nie lubię tej konsystencji, przeszkadza mi i czuję ogromną niechęć do tego dania.
Czasem staram się zjeść co przygotowaliście ale wtedy słyszę: no jedz! Musisz coś zjeść! Jak nie będziesz jadł to nie urośniesz.
To bardzo zniechęca bo ja naprawdę się starałem.Samolociki i wpychanie na siłę do buzi jedzenia też nie jest dla mnie przyjemne.
Zdarza się, że każecie mi zjeść wszystko, co mam na talerzu choć najadłem się połową porcji. Boję się posiłków bo wiem, że nie będę mógł odejść od stołu dopóki „wszystkiego nie zjem.”
Doceniam, że staracie się przygotować dla mnie pyszne posiłki ale one czasem po prostu mi nie smakują. Boję się próbować nowych smaków, szczególnie kiedy nie wyglądają apetycznie.
Najgorsza jest jednak dla mnie presja, kiedy mówicie: babci będzie smutno/ jak nie zjesz to będziesz miał karę albo pójdziesz do szpitala.
Jest mi źle bo nie robię wam na złość, nie potrafię sprostać waszym oczekiwaniom i przez to myślę, że jest niewystarczająco dobry.
W przedszkolu też nie czuję się dobrze bo słyszę, że nie będę mógł się bawić z dziećmi dopóki nie zjem wszystkiego, co dla mnie przygotowano. A ja naprawdę lubię Kasię i Kacperka.
Myśl o jedzeniu sprawia, że się boję. Nie wiem, czy znowu będzie wam smutno kiedy nie spróbuję posiłków albo czy nie zdenerwujecie się na mnie. Właśnie dlatego czasem się chowam i nie chcę usiąść przy stole.
Kochani Rodzice,
pozwólcie mi rozwijać się w moim tempie.
Bądźcie przy mnie ale nie naciskajcie.Wasz Tadzio-Jadek.
List od Tadka-Niejadka już otrzymaliście.
Teraz nasza rola, aby zadbać o to, by Wasze dziecko przekonało się do próbowania nowych produktów i potraw, bez presji, złości i smutku. Czy to możliwe? Przekonamy się wspólnie już niedługo.
Nim jednak skontaktujemy się z Tobą, po wykupieniu przez Ciebie naszej konsultacji, pobierz poniższe karty pracy i postaraj się je wykonać. Na pierwszej konsultacji dokładnie je omówimy i sprawdzimy, jak poszło Wam pierwsze zadanie Akademii Psychodietetyka
A TAKŻE:
- dla dzieci, dla których owoce i warzywa to produkty dotychczas nieznane;
- dla dzieci, których jadłospis opiera się na kilku/ kilkunastu ulubionych produktach i posiłkach;
- dla dzieci z niedowagą i bojaźnią przed jedzeniem;
- dla dzieci potrafiących jeść cały dzień, a przez kolejnych kilka dni niemalże wcale.
DLACZEGO WARTO NAM ZAUFAĆ?
– opieramy wszystkie nasze działania na najnowszych badaniach naukowych;
– działamy w oparciu o Metodę Kids’ Skills – “Dam radę!” oraz “Jestem z Ciebie dumny!” opartych na filozofii Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniu;
– nasze konsultacje opieramy na nauce odczuwania głodu fizjologicznego i psychicznego, zrozumieniu mechanizmów głodu i sytości oraz funkcji jedzenia;
-do każdego z dzieci podchodzimy indywidualnie tworząc karty pracy, dobierając narzędzia i techniki, którymi się posługujemy.
Konsultacja odbywa się online-telefonicznie lub rozmowa z kamerą.
Czas trwania konsultacji: około 60 minut
Joanna
Najlepsza współpraca jaką dotąd miałem okazje odbyć. Moje dziecko zadowolone, pomimo wcześniejszych oporów. Nie dostało od Pani Dietetyk zakazów i nakazów oraz jadłospisu, według którego miało się odżywiać. Zmiana nawyków dokonywała się w całej rodzinie i ugruntowała nowy sposób odżywiania. Serdecznie i z całego serca polecam
Magdalena
Konsultacja psychodietetyczna była połaczeniem pracy psycho-dietetycznej ze świetnymi grami, wyzwaniami i zadaniami dla dziecka. Jego zaangażowanie było budowane przez cały czas trwania konsultacji. Serdecznie polecam Dziecięcą Akademię!
Karolina
Terapia zmieniła patrzenie całej naszej rodziny na odżywianie. Zmieniliśmy nawyki dzięki niewielkim, systematycznym działaniom. Dzisiaj gotujemy szybciej, zdrowiej i smaczniej. Coraz częściej przygotowujemy i jemy posiłki całą rodziną. To buduje naszą więź i wzmacnia nas, jako rodzinę. Widzimy również zmiany w naszych sylwetkach, w co przestaliśmy wierzyć, że to możliwe. Chudniemy jedząc zdrowo i pysznie.
Milenia
Wyjątkowo profesjonale podejście do dziecka, dieta rozumiana jako zmiana nawyków na te zdrowsze, a nie jadłospis miesięczny. Pani Dietetyk wszystko wyjaśniła i wskazała co jest ważne dla rozwoju i zdrowia angażując w proces całą rodzinę.
Polecam!
Kamila
Konsultacja psychodietetyczna z Panią dietetyk daje dziecku dużo radości, mnóstwo wiedzy i wskazówek jak zmieniać żywienie, by było zdrowsze, a jednocześnie pyszne. Myślę, że to najlepszy wybór