Jakie emocje towarzyszą nam w życiu? Czy potrafimy je nazwać? Czy umiemy sobie z nimi radzić? Czy rozmawiamy z dziećmi o ich emocjach i metodach radzenia sobie z nimi?

Dzisiejsze wyzwanie to zaproszenie do rozpoczęcia rozmowy o emocjach.

Wydrukuj karty pracy, wytnij, a następnie, wspólnie z dziećmi porozmawiajcie o tym co czuje przedstawiona na ilustracjach kobieta. Możesz spytać maluchów co się mogło wydarzyć/ z czym się może zmierzać przestawiona postać kobiety, że towarzyszy jej strach/ lęk lub ulga.

Druga część to różnorodne scenki z życia, które każdy z nas może odbierać w nieco inny sposób. Poproś dziecko, aby przy każdej ze scenek przyporządkowało emocję. Zobaczysz wtedy co czuje Twoje dziecko podczas lekcji online, posiłku czy wspólnego spaceru.

Pamiętaj, te karty pracy to tylko wstęp do tematyki emocji.

Ściąga emocji: złość, irytacja, frustracja, wściekłość, zdenerwowanie, rozdrażnienie, smutek, bezradność, beznadziejność, zniechęcenie, rozczarowanie, tęsknota, samotność, żal, cierpienie, wstręt, wstyd, niepokój, strach, lęk, obawa, zmęczenie, zazdrość, radość, ekscytacja, duma, wdzięczność, obojętność, spokój, zadowolenie, miłość, rozbawienie, ulga.

Autor Jacqueline Rowiecka

Dietetyk kliniczny, psychodietetyk, metodyk Kids’ Skills